Wilbur Race Systems - Contractor License       7/31/2021 - 8:28 PM
2021 USATF New England Open/Masters Champions - 7/31/2021 to 8/1/20
                     Gordon College, Wenham MA                     
 
Event 10  Men 1500 Meter Run
================================================================   
    Name                     Age Team                    Finals    
================================================================   
Section  1                                                         
  1 Tim Gill                 M29 Western Mass           4:00.51    
  2 Edward Mulder            M29 Unattached             4:07.52    
  3 Joshua Bergers           M17 Emerging Elites        4:13.56    
  4 John Holleran            M31 Hfc Striders           4:17.94    
  5 Brian Gilligan           M26 Greater Bost           4:20.24    
  6 Victor Velazquez         M30 Greater Bost           4:22.09    
  7 Yuzuru Sakakibara        M39 Unattached             4:26.84    
  8 David Goodrich           M26 Old Goat Track Club    4:41.25    
  9 James Doty               M25 Old Goat Track Club    4:54.11    
 10 Daniel Ryans             M14 Waltham Track Club     5:04.15    
Section  2                                                         
  1 Paulo Amaral             M40 Greater Lowe           4:39.39    
  2 Jason Goldschmidt        M43 Cambridge Sp           4:40.24    
  3 Steve Brightman          M52 Central Mass           4:44.10    
  4 Christopher Melleby      M43 Greater Bost           4:44.59    
  5 Christopher Leitz        M45 Unattached             4:56.71    
  6 Ralph Mead               M54 Green Mounta           5:04.92    
  7 Matt Rich                M45 Western Mass           5:10.08    
  8 Joseph Knasin            M41 Ronald McDon           5:46.15    
  9 Thomas Stracqualursi     M46 Colonial Roa           6:06.28    
 -- Carson Pickens           M36 Cambridge Sp               DNF    
Section  3                                                         
  1 Robert McCormack         M60 Hfc Striders           4:50.46    
  2 Titus Mutinda            M56 Greater Bost           5:07.41    
  3 Paul Grant               M73 Cambridge Sp           6:45.91    
  4 Fred Szczesiul           M64 Unattached             6:57.08    
  5 Tom Derderian            M72 Greater Bost           7:49.68    
  6 Richard Paulsen          M78 New England            7:54.21    
  7 Raymond Boutotte         M75 Gate City Striders    10:33.55    
===================================================================
    Name                     Age Team                    Finals  H#
===================================================================
Finals                                                             
  1 Tim Gill                 M29 Western Mass           4:00.51   1
  1 John Holleran            M31 Hfc Striders           4:17.94   1
  1 Yuzuru Sakakibara        M39 Unattached             4:26.84   1
  1 Paulo Amaral             M40 Greater Lowe           4:39.39   2
  1 Steve Brightman          M52 Central Mass           4:44.10   2
  1 Robert McCormack         M60 Hfc Striders           4:50.46   3
  1 Christopher Leitz        M45 Unattached             4:56.71   2
  1 Titus Mutinda            M56 Greater Bost           5:07.41   3
  1 Paul Grant               M73 Cambridge Sp           6:45.91   3
  1 Richard Paulsen          M78 New England            7:54.21   3
  2 Edward Mulder            M29 Unattached             4:07.52   1
  2 Victor Velazquez         M30 Greater Bost           4:22.09   1
  2 Jason Goldschmidt        M43 Cambridge Sp           4:40.24   2
  2 Ralph Mead               M54 Green Mounta           5:04.92   2
  2 Matt Rich                M45 Western Mass           5:10.08   2
  2 Fred Szczesiul           M64 Unattached             6:57.08   3
  2 Tom Derderian            M72 Greater Bost           7:49.68   3
  2 Raymond Boutotte         M75 Gate City Striders    10:33.55   3
  3 Joshua Bergers           M17 Emerging Elites        4:13.56   1
  3 Christopher Melleby      M43 Greater Bost           4:44.59   2
  3 Thomas Stracqualursi     M46 Colonial Roa           6:06.28   2
  4 Brian Gilligan           M26 Greater Bost           4:20.24   1
  4 Joseph Knasin            M41 Ronald McDon           5:46.15   2
  5 David Goodrich           M26 Old Goat Track Club    4:41.25   1
  6 James Doty               M25 Old Goat Track Club    4:54.11   1
  7 Daniel Ryans             M14 Waltham Track Club     5:04.15   1
 -- Carson Pickens           M36 Cambridge Sp               DNF   2